تبلیغات
html> در حریم حضرت مهدی (عج) - فاطمه‌ى زهرا (سلام‌اللَّه‌علیها) مجمع همه‌ خیرات

   در حریم حضرت مهدی (عج)

      جمعه ها روزنامه منتشر نمی شود ، حیف! چه تیتری میشد آمدنت.

فاطمه‌ى زهرا (سلام‌اللَّه‌علیها) مجمع همه‌ خیراتاین خیر كثیرى كه خداوند متعال در سوره‌ى مباركه‌ى كوثر مژده‌ى آن را به پیامبر اكرم داد و فرمود: «انّا اعطیناك الكوثر» - كه تأویل آن، فاطمه‌ى زهرا (سلام‌اللَّه‌علیها) است - درحقیقت مجمع همه‌ى خیراتى است كه روزبه‌روز از سرچشمه‌ى دین نبوى، بر همه‌ى بشریت و بر همه‌ى خلایق فرو مى‌ریزد. خیلى‌ها سعى كردند آن را پوشیده بدارند و انكار كنند، اما نتوانستند؛ «واللَّه متمّ نوره و لو كره الكافرون».

ما باید خودمان را به این مركز نور نزدیك كنیم؛ و نزدیك شدن به مركز نور، لازمه و خاصیتش، نورانى شدن است. باید با عمل، و نه با محبت خالى، نورانى بشویم؛ عملى كه همان محبت و همان ولایت و همان ایمان، آن را به ما املاء مى‌كند و از ما مى‌خواهد.

با این عمل، باید جزو این خاندان و وابسته‌ى به این خاندان بشویم. این‌طور نیست كه قنبرِ درِ خانه‌ى على (علیه‌السّلام) شدن، كار آسانى باشد. این‌گونه نیست كه «سلمان منّا اهل‌البیت» شدن، كار آسانى باشد.

ما جامعه‌ى موالیان و شیعیان اهل‌بیت(علیهم‌السّلام)، از آن بزرگواران توقع داریم كه ما را جزو خودشان و از حاشیه‌نشینان خودشان بدانند؛ «فلان ز گوشه‌نشینان خاك درگه ماست». دلمان مى‌خواهد كه اهل‌بیت درباره‌ى ما این‌طور قضاوت كنند؛ اما این آسان نیست؛ این فقط با ادعا به دست نمى‌آید؛ این، عمل و گذشت و ایثار و تشبه و تخلق به اخلاق آنان را لازم دارد

طبقه بندی: ولایت فقیه،
برچسب ها:سخنان،

[ شنبه 24 اسفند 1392 ] [ 01:58 ب.ظ ] [ محمد زری باف ]

[ نظرات() ]