تبلیغات
html> در حریم حضرت مهدی (عج) - مبادا تشكیلات تبدیل به معبود گردد!

   در حریم حضرت مهدی (عج)

      جمعه ها روزنامه منتشر نمی شود ، حیف! چه تیتری میشد آمدنت.

مبادا تشكیلات تبدیل به معبود گردد!

همیشه این تهدید متوجه عموم تشكل‌های فرهنگی- سیاسی بوده است كه به جای این‌كه تشكیلات در خدمت اهداف باشد، خود به هدف

تبدیل شده و به تعبیر رهبر انقلاب تبدیل به معبود شود. همه‌ی ما باید مراقبت كنیم كه به این آسیب در تشكل‌هایمان دچار نشویم و بدانیم

كه هر تشكلی، با هر نام و هر سابقه -ولو درخشان- از این آسیب مصون نیست و هیچ تشكیلاتی نمی‌تواند ادعا كند و تضمین نماید كه

از این آفت در امان خواهد ماند.


 مبادا تشكیلات تبدیل به معبود گردد!
یكی از كانون‌های مهم پیام ۲۳ بهمن ماه رهبر انقلاب به دانشجویان، بند چهارم این پیام است. ایشان در تذكری عالمانه و مشفقانه در رابطه با جایگاه تشكیلات و نسبت آن با اعضا، متذكر می‌شوند كه «تشكیلات می‌تواند معبد باشد، ولی مبادا تبدیل به معبود گردد.»
تشكیلات می‌تواند معبد باشد، ولی مبادا تبدیل به معبود گردد؛ اصول و ارز‌ش‌های عقیدتی و معنوی خودتان را در قالب تشكیلات حفظ، و بر صمیمیت و همدلی بین اعضا تأكید كنید. (پیام رهبر انقلاب به تشكل‌های دانشجویی انقلابی ۱۳۹۲/۱۱/۲۳)
همیشه این تهدید متوجه عموم تشكل‌های فرهنگی- سیاسی بوده است كه به جای این‌كه تشكیلات در خدمت اهداف باشد، خود به هدف تبدیل شده و به تعبیر رهبر انقلاب تبدیل به معبود شود. همه‌ی ما باید مراقبت كنیم كه به این آسیب در تشكل‌هایمان دچار نشویم و بدانیم كه هر تشكلی، با هر نام و هر سابقه -ولو درخشان- از این آسیب مصون نیست و هیچ تشكیلاتی نمی‌تواند ادعا كند و تضمین نماید كه از این آفت در امان خواهد ماند.

آزمونِ دقت و پایبندی ما به این تذكر رهبر انقلاب، از همین حالا شروع شده است؛ باید به درون خود و تشكیلاتمان رجوع كنیم و صادقانه ببینیم كه واقعاً تشكیلات برای ما تا چه حد هدف و معبود است و تا چه حد معبد و وسیله؟ در واقع از نگاه رهبر حكیم انقلاب، ارزش واقعی یك تشكیلات به آن است كه «اصول و ارزش‌های عقیدتی و معنوی اعضا» در بستر آن حفظ گردد و افراد با حضور در تشكل‌ها، ارتقای معنوی و عقیدتی داشته باشند.

[ شنبه 26 بهمن 1392 ] [ 08:57 ب.ظ ] [ محمد زری باف ]

[ نظرات() ]