تبلیغات
html> در حریم حضرت مهدی (عج) - پیام تلویزیونى به مناسبت بیست و دوم بهمن‌ در سال ۶۱

   در حریم حضرت مهدی (عج)

      جمعه ها روزنامه منتشر نمی شود ، حیف! چه تیتری میشد آمدنت.

پیام تلویزیونى به مناسبت بیست و دوم بهمن‌ در سال ۶۱

پیام تلویزیونى به مناسبت بیست و دوم بهمن‌ در سال ۶۱


در آستانه فرارسیدن ۲۲ بهمن سالروز پیروزی انقلاب اسلامی ایران، متن و فیلم پیام تلویزیونی حضرت آیت‌الله خامنه‌ای در تاریخ ۱۹ بهمن‌ماه ۱۳۶۱ را منتشر شد. رهبر انقلاب اسلامی در آن زمان در جایگاه ریاست جمهوری اسلامی ایران قرار داشتند.
[]

پیام تلویزیونى به مناسبت بیست و دوم بهمن‌ در سال ۶۱


در آستانه فرارسیدن ۲۲ بهمن سالروز پیروزی انقلاب اسلامی ایران، پایگاه اطلاع‌رسانی KHAMENEI.IR متن و فیلم پیام تلویزیونی حضرت آیت‌الله خامنه‌ای در تاریخ ۱۹ بهمن‌ماه ۱۳۶۱ را منتشر كرد. رهبر انقلاب اسلامی در آن زمان در جایگاه ریاست جمهوری اسلامی ایران قرار داشتند.

بسم
اللهالرّحمنالرّحیم
روز بیست و دوّم بهمن، روز نجات ملّت ایران و روز شكوفایى و پیروزى بزرگترین انقلاب دوران تاریخ ما از شروع اسلام تا امروز را به همهى شما هممیهنان عزیز و به همهى مسلمانان جهان تبریك و تهنیت عرض میكنم.

یومالله بیست و دوّم بهمن براى ما، هم از این نظر حائز اهمیت است كه روز طلوع و ظهور بزرگترین انقلاب دوران تاریخ ما پس از اسلام است، و هم از این نظر كه روز شكوفایى استعدادهاى ملّت ما و بهرهگیرى از زحمات و رنجها و مصائبى است كه این ملّت در طول انقلاب بزرگ خود و در طول سالهاى مبارزه و نهضت متحمّل شده است. ما ملّت ایران این انقلاب را عید مبارك بزرگ خودمان بهشمار مىآوریم. پیش از این انقلاب، ما جامعهاى بودیم از ارادهى انسانى بهدور، از اسلام بهدور، تحت سلطهى بیگانگان، تحت سلطهى مستكبران، وضع مادّى ملّت ما و وضع معنوى این ملّت هر دو بد. انقلاب ما با نام خدا و با طلب مدد و كمك از پروردگار براى پیروزى اسلام و رفع ظلم و ستم آغاز شد و با تحمّل مصائبى در طول پانزده سال و بیشتر، به پیروزى رسید.

از اوّلین روز پیروزى این انقلاب، همهى ما گفتیم و همهى ملّت باور كردند كه كار با پیروزى بر ایادى آمریكا در كشورمان تمام نمیشود، كار در بیست و دوّم بهمن به پایان نمیرسد، بلكه كار در این روز بزرگ و مبارك تازه آغاز میشود. ما در بیست و دوّم بهمن قدم در جادّهاى گذاشتیم كه انتهاى این جادّه، جامعهى اسلامى و انسانىِ آسوده و پر نعمت و پر بركت و برابر امر خدا و قوانین الهى است؛ بتدریج به آن نهایت نزدیك خواهیم شد. تا امروز هم هرچه گذشته است، به آن عاقبت و فرجام نیك نزدیك شدهایم؛ باز هم باید تلاش كنیم تا هرچه نزدیكتر بشویم. در این تلاش، لطف خدا و راهنمایى رهبر و امام عزیز و بىبدیلمان و ارادهى عمومى مردممان، مهمترین عناصر هستند. با این حال ما باید پرچمهاى برافراختهى این راه را نیز از نظر دور نداریم؛ باید راه را گم نكنیم؛ آنچه موجب میشود كه ما راهمان را گم نكنیم، از انقلابمان عدول نكنیم، این است كه شعارهاى «استقلال، آزادى، جمهورى اسلامى» و «نه شرقى، نه غربى، جمهورى اسلامى» و شعارهاى اصولىِ از قبیل اینها را همواره به یاد داشته باشیم. هر سخنى، هر عملى، هر حركتى كه ما را از اسلام دور كند، از مقرّرات اسلامى بر كنار بدارد و یا به سیاست «نه شرقى و نه غربى» ما لطمه وارد بكند، در حقیقت ما را از آن نهایت و عاقبت نیك دور خواهد كرد.

اگر بخواهیم بى
دغدغه به سرمنزل جمهورى واقعى اسلامى و حكومت واقعى الهى برسیم، باید مردم ما هرچه بیدارتر، هوشیارتر و آگاهتر بشوند. مردم باید به شعار اكتفا نكنند؛ عمق دادن هرچه بیشترِ فكر اسلامى و معارف اسلامى در خودشان باید همّت بگمارند؛ و البتّه معلّمان دین، راهنمایان الهى و قرآنى در این راه مسئولیّت بزرگى را به عهده دارند.

من در چهارمین سالگرد و آغاز پنجمین سال انقلاب شكوهمند و عزیز و بىنظیرمان، به شما ملّت عزیز ایران و به شما قهرمانانى كه این بار را بر دوش كشیدهاید پیام میدهم و از شما درخواست میكنم كه درك اسلام و فهم قوانین اسلامى و آشنایى با قرآن را هرچه بیشتر همّت بگمارید؛ و از فضلا، علما، معلّمان دین، آموزگاران معارف الهى و دانندگان سیاست درست اسلامى درخواست میكنم كه در راه روشن كردن ذهن مردم، هرچه بیشتر تلاش كنند. ما راه طولانى و زیادى در پیش داریم كه باید آن راه را بپیماییم تا بتوانیم به سرمنزل حكومت واقعى الهى و اسلامى انشاءالله برسیم و بدین وسیله بشارت و مژدهاى به همهى مستضعفان و چشمانتظاران حكومت الله بدهیم.
والسّلام علیكم و رحمةالله و بركاته
طبقه بندی: ولایت فقیه،
برچسب ها:پیام تبریک،

[ دوشنبه 21 بهمن 1392 ] [ 04:23 ب.ظ ] [ محمد زری باف ]

[ نظرات() ]