تبلیغات
html> در حریم حضرت مهدی (عج) - انسان ۲۵۰ ساله | امام صادق علیه‌السلام و داعیه تشكیل حكومت اسلامی

   در حریم حضرت مهدی (عج)

      جمعه ها روزنامه منتشر نمی شود ، حیف! چه تیتری میشد آمدنت.

انسان ۲۵۰ ساله | امام صادق علیه‌السلام و داعیه تشكیل حكومت اسلامی

مقام معظم رهبری :
امام صادق در عرفات در روز عرفه در میان جمعیت  می‌ایستد با صداى بلند فریاد زد «ایهاالناس ان‌رسول الله كان هو الامام» امامت را از سرچشمه‌ى معنویش و اصلیش شروع مى كند. پیغمبر اول امام بود، «ثم كان من بعده على، ثم‌الحسن، ثم‌الحسین»  بعد مى‌گوید و سپس من، یعنى ادعاى امامت و حكومت كه این نشان دهنده‌ى اوج مبارزه‌ى امام صادق است در اواخر دوران بنى‌امیه

[]
 بخشی از سخنان حضرت آیت‌الله خامنه‌ای كه در این كلیپ صوتی می‌شنوید:

* مبارزه‌ى امام صادق یك مبارزه‌ى پنهانى بود. البته درباره‌ى مبارزات این بزرگوار اگر بخواهیم حرف بزنیم و مدارك و اسنادى را كه در كتابها موجود است بیان كنیم، ساعتهاى متمادى وقت مى‌خواهد، من هم مى‌خواهم چند دقیقه بیشتر صحبت نكنم. بنابراین فقط اشاره مى‌كنم.
اولا امام صادق تفكر انقلابى اسلامى را كه پادشاهان اموى حاضر به تحمل آن نبودند در میان مسلمانها رایج كرد. به طورى كه در سراسر جهان اسلام امام خودش در مدینه بود، در حجاز، در عراق، در خراسان، در سیستان، در یمن، در مصر، در تمام آفاق وسیع اسلامى كسانى بودند كه معتقد به امامت امام صادق بودند و علاقمند به آن حضرت بودند و اسلام را از دیدگاه امام صادق مى‌شناختند و بس. اما امام صادق به این اكتفا نمى‌كرد.
در میان این هزاران هزار انسانى كه به او معتقد بودند و علاقمند بودند یك جمع كوچكى را، كه یك تشكیلات پنهانى و مخفى را تشكیل مى‌دادند به وجود آورده بود، جمع شیعیان مخلص و فداكار. 
آنهایى را كه اسرار امام صادق دست آنهاست، آنهایى كه اگر پادشاهان و امراى بنى‌امیه آنها را مى‌شناختند، با بدترین وضعى به شهادت مى‌رساندند و در میان یاران امام صادق كسانى هستند كه با همین وضع، با شدت، در زیر شكنجه جان سپردند بدون این‌كه حاضر باشند كلمه‌اى از اسرار امام صادق را بیان كنند. اینها آن جمع شیعیان خاص بودند، اصحاب نزدیك.
 البته این جمع از زمان امیرالمؤمنین علیه‌الصلاةوالسلام سابقه دارد؛ از بعد از شهادت امیرالمؤمنین و از هنگام صلح امام حسن با معاویه من نشانه‌هاى این جمع متشكل را كه دور ائمه را مى‌گرفتند و كارهاى دشوار و حساس را انجام مى‌دادند دیده‌ام تا زمان حسین‌بن‌على علیه‌السلام و بعد در زمان امام سجاد و بعد زمان امام باقر اما گسترش این جمع در زمان امام صادق بود.
البته امام صادق در رابطه‌ى با این جمع با كمال تقیه رفتار مى‌كرد. دائما به آنها سفارش مى‌كرد كه اسرار او را برملا نكنند، افشا نكنند، حرفها را نزنند. بعضى خیال مى‌كنند اسرار امام صادق كه مثلا به معلی‌بن‌خنیس یا دیگران، مى‌گوید آنها را نگویید، اینها اسرار الهى است. اسرار الهى را امام صادق چرا مخفى كند. اسرار الهى، احكام فقه، معارف گوناگون را امام صادق برملا مى‌كرد، پخش مى‌كرد، همه جا مى‌گفت، اما یك چیزهایى هم بودند كه آنها را نباید كسى بداند، آنها همان چیزهایى بودند كه در دل شیعیان امام صادق، شیعیان نزدیك، این امید را به وجود آورده بود كه امام صادق قائمى است كه قیام خواهد كرد و حكومت علوى را و حكومت آل محمد را برقرار خواهد ساخت و امام صادق در این مبارزه‌ى طولانى، توفیقات زیادى داشت.
۱۳۶۲/۰۵/۱۴

* بعضى خیال مى‌كنند كه امام صادق به سیاست كارى نداشت، علیه دستگاه فعالیتى نمى‌كرد، در صدد ایجاد حكومت الهى و علوى نبود، این خطاست؛ كه متأسفانه مشاهده مى‌شود كه، با این‌كه این قضیه بارها گفته شده و اهل فضل و اهل فن، باید دنبال كنند و بروند مدارك را ببینند به نكات توجه كنند و البته این كار هم انجام مى‌گیرد به وسیله‌ى عده‌ى زیادى از صاحبان ذوق سلیم؛ اما باز گوشه و كنار كسانى پیدا مى‌شوند كه در نوشته‌ها و گفته‌هاى خودشان، توجه به این نكته نمى‌كنند كه امام صادق علیه‌الصلاةوالسلام، ماهیت مبارزه‌اش یك ماهیت سیاسى بود، كار فرهنگى او هم كار سیاسى بود، وقتى امام صادق مى‌گوید من امامم، امام یعنى چه؟ امام یعنى حاكم جامعه، امام یعنى رئیس جامعه، یعنى من همان كسى هستم كه این خلیفه‌ى غاصب بى دین، جاى مرا گرفته. خب این حرف آیا یك حرف سیاسى است یا یك حرف فرهنگى است؟
۱۳۶۸/۰۳/۱۲
طبقه بندی: ولایت فقیه، اهلبیت (ع)،
برچسب ها:صوت سخنان رهبری،

[ شنبه 28 دی 1392 ] [ 03:12 ب.ظ ] [ محمد زری باف ]

[ نظرات() ]